"Dotknij, poczuj, zobacz"
"Dotknij, poczuj, zobacz" to Ogólnopolski projekt edukacyjny miesięcznika Bliżej Przedszkola. Głównym zamierzeniem projektu jest wzbudzenie w dzieciach pasji do tworzenia, esperymentowania i doświadczania wielozmysłowego.
W III edycji akcji "Razem Na Świeta" zorganiozowaliśmy zbiórki na cele charytatywne. Pierwsza Mikołajkowa ruszyła z pomocą dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Ścinawce Dolnej, druga to środki czystości dla Oddziału Covidowego w Kłodzku. Wsparlismy jak co roku Światełko dla Hani. Wasze przecudne stroiki świąteczne, przekazne zostały do rąk osób, które je wylicytowały, a pieniążki zailiły konto Fundacji dla Dzieci z Dolnego Śląska.
Bajeczna Księga to projekt czytelniczy z miesięcznika Bliżej Przedszkola. Dzieci z grupy Słoneczka miały za zadanie kontynuować opowieść i wykonać do tekstu ilustracje. Pomagały całe rodziny. Przedszkolaki są bardzo dumne z efektów swojej pracy. Ostatnia strona Księgi została wykonana wspólnie przez całą grupę przy pomocy nauczyciela i po przeczytaniu całości. Projekt ten sprawił dzieciom dużo radości..
DZIECIAKI MLECZAKI
Przedszkole Kraina Malucha wzięło też udział w akcji edukacyjno-informacyjnej na temat mleka i jego przetworów Dzieciaki Mleczaki. Celem projektu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych u najmłodszych, promowanie mleka jako zdrowego i smacznego napoju. W ramach akcji odbyły się ciekawe i różnorodne zajęcia. Nie zabrakło zagadek, zabaw, konkursów i degustacji.
Ogólnopolska kampania „przytul się do drzewa”.
Otaczamy więc drzewa swoją miłością i pokazujemy, że pożarom lasu mówimy stanowcze NIE #straznicylasow
O naszej placówce.
Przedszkole jest placówką niepubliczną działającą na zasadach określonych w Ustawie o Systemie Oświaty z dnia 7 września 1991 roku (Dz. U. Nr 95/91 z późniejszymi zmianami). Dyrektorem przedszkola jest Iwona Leszczyńska. Przedszkole mieści się w części na parterze budynku wielorodzinnego oraz na parterze w części dobudowanej. Nasze przedszkole znajduje się w pobliżu Kościoła Parafialnego w Słupcu oraz Szkoły Podstawowej Nr 7. Dysponujemy przestronnym lokalem (380 m2), wyremontowanym i dostosowanym do wymogów i potrzeb małych dzieci. Posiada 3 sale zajęć dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci, w których funkcjonują 3 odziały przedszkolne. Największa sala edukacyjna zajmuje 70 m2 powierzchni lokalu, kolejna- 50 m² oraz dwie mniejsze. Placówka wyposażona jest w sprzęt, meble, pomoce dydaktyczne i bezpieczne zabawki.
Plac zabaw przylega bezpośrednio do lokalu od strony ogródków. Posiadamy wyjście na tą stronę budynku z szatni dziecięcej. Nowe urzadzenia oraz bezpieczne podłoże zachęcają dzieci do zabaw na świeżym powietrzu. Piasek każdego roku jest wymieniany na nowy. Kupowany jest on w 25 kg workach. Posiada certyfikat. Piaskownica jest przykrywana. W niewielkiej odległości od przedszkola znajduję się park. Chętnie korzystamy z jego przestrzeni na spacery, zabawy, gry czy organizowanie zawodów cz innych aktywności sportowych.
LEŻAKOWANIE
Najmłodszym dzieciom zapewniamy możliwość leżakowania (spania). Dzieci śpią na leżaczkach z poduszeczką i kocykiem. Maluszki nie są wybudzane, śpią tyle ile potrzebują, chyba że rodzic życzy sobie inaczej.
Dzieci starsze oraz te, które nie potrzebują poobiedniej drzemki, odpoczywają w pozycji leżącej na materacach, słuchając muzyki relaksacyjnej, bajek czytanych przez nauczyciela lub bajek na DVD. Taki odpoczynek trwa około 30-45 min, po czym dzieci przechodzą do zajęć poobiednich takich jak: gry planszowe, zabawy konstrukcyjne, puzzle, prace plastyczne, ćwiczenia grafomotoryczne, zajęc dla dzieci uzdolnionych, matematycznych itp.
WYPRAWKA
-
Buty zmienne
-
szczotka do zębów i pasta Elmex raz na 3 miesiące
-
Komplet ubranek na zmianę: koszulka, spodnie ( legginsy, rajtuzy), majteczki, skarpetki
-
Grupa starszaków -strój gimnastyczny (biała koszulka, spodenki)
Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje oraz sugestie Rodziców, ponieważ Dobro Dzieci jest dla nas najważniejsze!
Podczas tworzenia Przedszkola KRAINA MALUCHA W 2014 ROKU wyznaczyliśmy sobie kilka kluczowych wartości, które funkcjonują jako drogowskazy w naszej codziennej pracy.:
1.Kładziemy nacisk na rozwój kompetencji naszych podopiecznych, ale nigdy kosztem ich kreatywności. Organizujemy zajęcia popołudniowe, które pozwalają rozwijać kompetencje matematyczne, językowe, informatyczne,aby wyrobić w dziecku odpowiednie nawyki i zdobyć umiejętności praktyczne, a także przez działanie umożliwią kształtowanie odpowiednich postaw. Na tym etapie rozwojowym i edukacyjnym na szczególną uwagę zasługują zatem: modelowanie, naśladowanie pozytywnych wzorców, świadome tworzenie sytuacji pozwalających na aktywne uczestnictwo, odczuwanie i eksplorację dostępnej przestrzeni z zastosowaniem zasad indywidualnego podejścia do każdego dziecka.
2. Popełnianie błędów to naturalny element wychowania, staramy się nie karać, choć czasami smutna chmurka nie jest samotna. Motywujemy do podejmowania skuteczniejszych działań poprzez system buziek,przyznawanych przy okazji codziennych czynności. W zalezności od grupy trzeba zdobyc 3-5 buziek, aby wybrac sobie drobną nagrodę z pudła z niespodziankami i byc wyróżnionym w danym miesiącu na stronie Facebooka przedszkola.
3. Wchodzenie w role społeczne rozwija kreatywność
Podczas zabawy inspirujemy naszych przedszkolaków do przebierania się za przeróżne postaci. Dzieciaki wchodzą w ten sposób w role i uczą się zasad społecznych. Rozwija się ich empatia. Posiadamy szeroki wachlarz strojów
4. Wspólpraca z rodzicami na zasadach partnerskich zwiększa szansę skutecznej pomocy dziecku, a dzięki ujednoliceniu metod pedagogicznych pozwala na osiąganie lepszych efektów wychowawczych. Mamy stały kontakt z rodzicami, których zapraszamy do grup społecznościowych. Mamy okazję wspólnie przedyskutować problemy, cieszyc się z osiagnieć dzieci i śledzić na bieżąco postępy naszych maluchów.
-